Kelebek Somunlu Vida Nedir?

Vida ve civata çeşitleri arasında yaygın bir kullanım alanına sahip olan ürünlerden biri de kelebek somunlu vidadır. Vida, iki parçanın birbirine bağlanmasını sağlayan ve paslanmaz metal malzemeden üretilen malzemelerdir. Somun ve kelebek vida olmak üzere iki parçadan oluşan ürün, malzemenin birbirine tutunmasını sağlayarak sağlam bir hal almasını sağlar.

Kelebek somunlu vida, günlük hayatta ihtiyaç duyulan hırdavat ürünlerinden biri olduğu gibi inşaat ve sektör faaliyetlerinde de yaygın olarak kullanılır. Ürünlerin kullanımından arzu ettiğiniz faydayı alabilirsiniz. Bu kapsamda paslanmaz malzemeden üretilen ürünleri tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Civatalar, hırdavat ürünleri arasında kullanım alanı oldukça geniş olan ürünler arasındadır. Bu kapsamda sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yerini alır. Nalbur işletmelerinden kelebek somunlu cıvata çeşitlerini kolayca satın alabilirsiniz. Birikim Cıvata olarak endüstriyel cıvata imalatı yapmaktadır.

Kelebek Somunlu Vida Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda da değindiğimiz gibi kelebek somunlu vida, yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle mobilya sektöründe bu ürünlerin kullanıldığını görebilirsiniz. Evlerde kullanılan mutfak dolaplarının kapaklarında dahi bu vida çeşidinin kullanıldığına şahit olabilirsiniz.

Ürünün genel anlamda kullanım alanı mobilya sektörü olsa da metal ve tahta ürünlerinin birleştirilmesinde de kelebek somunlu vida çeşitleri kullanılabilir. Vidanın kullanılabilmesi için yüzeyin her iki bölümünün de delinmiş olması gerekir. Delik yüzeyden vidanın somunu geçirilir. Diğer uçtan da kelebek somun elle sıkılabilir. Dilerseniz vidayı sıkarken pense gibi güçlendirici aparatlar kullanabilirsiniz.

Kelebek somunlu vida, özellikle anahtar kullanımının zor olacağı yüzeylerde tercih edilir. Kullanım kolaylığı ve pratik yapısı sayesinde ürünlerin sıklıkla tercih edildiği görülür.

Kelebek Somunlu Vida Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada çok miktarda kelebek somunlu vida türlerinin olduğunu görebilirsiniz. Bu anlamda, ürünlerin yapıldığı malzemeye ve kullanım alanına göre çeşitlenmenin varlığına şahit olabilirsiniz. Bunun yanında ürün boyutlarının da vida türlerinin belirlenmesinde etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Somunlu vida boyutları, inch cinsinden ifade edilir ve ürünlerin çapına göre belirlenir. Bu konuda tercih yaparken kelebek somunlu vidanın nerede kullanılacağına göre karar vermeniz gerekir. Birçok çeşidi bulunan ürünler arasından ihtiyacınıza uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.