BİRİKİM CIVATA HİKAYESİ

Birikim Cıvata ve Talaşlı İmalat, özel projelere uygun özel civata üretimleri başta olmak üzere standart civata, saplama ve ankraj, pul , somun üretimi gibi bir çok kalemde hizmet veren, teknolojik yatırımlarla her gün büyümeye ve kaliteli üretimi refleks haline getirmeye odaklanan, 2500 m2 'si kapalı, toplam 3200 m2’lik tesislerinde hizmet vermektedir. 

Birikim Cıvata, sektöründeki diğer firmalardan farklı olarak alanında uzman mühendis kadrosu ile özel projelere uygun özel çözümler üretirken, teknolojik makine parkuru ile özel üretim istekleri için niş ürün boylarında üretim yapabilmektedir.

Çalıştığı alanlarda kalite odaklı rekabeti ve sürdürülebilirliği odak noktası alan Birikim Cıvata, çok kısa zamanda Türkiye'de bağlı bulunduğu sektörde ilk 5'e, dünyada da sektöründeki büyük isimler listesine girmeyi başarmıştır.

Birikim Cıvata başta üretim yaptığı bölge olmak üzere yaptığı yatırımlar ve sağladığı istihdamla,en büyük hedefi olan ülkemizin dünya civata sektöründeki payını hızla artırmaktır.

Birikim Cıvata'nın vazgeçilmez önceliği; kalıcılık, kalite, terminlere uyum ilkeleriyle çalışmaktır. Bu ilkeler ışığında teknoloji ve kapasite artış yatırımlarıyla sektördeki yükselişini durmaksızın sürdürecektir.

2002

Kuruluş

2004

2004 yılına kadar makine sektöründe yedek parça ithalatı, 2004 yılında 2 adet manuel tezgahlarda somun ve özel bağlantı elemanları üretimi

2005

Almanya ile ihracata başlanması

2006

Almanya’daki partner firmalarının numuneleri onaylaması ile alınan 2 adet CNC torna ile başlayan seri üretime geçiş ve ISO 9001 yönetim sisteminin kuruluşu

2007

Bugünkü geniş laboratuvarın ilk temellerinin atılması için CMM cihazı ve sertlik ölçüm cihazı ile başlayan kalite hikayesi

2008

Avrupa’daki fuarlara katılarak Hollanda ve Avusturya ile devam eden başarı hikayesi

2011

Talaşlı imalatta 3’e katlanan CNC torna, CNC freze makine ve beyaz yaka ekibini tamamen oluşturarak çalışan sayısını çift haneli rakamlara taşıyarak, İskandinav ülkeleri başta olmak üzere ihracat yapılan ülkelerin sayısını 10 ülkenin üzerine taşımayı başarmıştır.

2012

Müşterilerden gelen talepler üzerine 2200 metrekare alanda cıvata ve saplama üretim tesisini ekleyerek talaşlı imalat ve bağlantı elemanları firması haline gelmesi

2014

Üretim kapasitesini 5000 ton cıvata, saplama, somun ve talaşlı imalat parçaları üretecek kapasiteyi yakalamıştır.

2015

Kalite yönetim sistemi birimi kurularak ADW 2000 belgesi alarak basınçlı kaplarda, 14399 belgesi alarak da rüzgar gülleri ve çatı cıvataları başta olmak üzere HV bağlantı elemanları üretme yeteneğinin kazanılması

2016

Var olan laboratuvara ek olarak sıfırdan doğrulama laboratuvarı kurularak kaliteye verilen önemin 2 katına çıkarılması

2017

14001 ve 18001 sertifikalarının alınarak insana verilen önemin ve doğa dostu olunduğunun tescillenmesi

2018

Yaklaşık 1000 m2 alanda otomatik kaplama tesisinde kendi ürettiği ürünleri kaplar hale gelmiştir. Yalın üretim anlayışıyla prosesler yeniden tasarlanmıştır.

2019

3200 m2 alanda, 70’den fazla çalışan mavi yaka ve her biri kurumsal firmalarda uzun yıllar yöneticilik yapmış makine, malzeme ve endüstri mühendislerinden uzman ekibi ile kurumsal şekilde yönetilmeye başlanmıştır. Endüstri 4.0 kapsamında nümerik kontrollü tezgahlarda robotlarla üretime geçilmiştir.

2020

4 adet taşlama makinesi ile Spinner TC 77, ve Spinner TC 600 üretime başladı. Evrensel bir yardımcı robot kolu kuruldu. 250 ton kapasiteli sıcak dövme presi üretime dahil edildi.

2021

Yepyeni ve yeni bir Spinner TC 600 üretime başladı.

2022

İşletmemiz 5.000 m2'lik yeni ve kendi özmal bir fabrikaya taşındı. 4 adet yeni Spinner TC 400 (2 adet C Eksenli) üretime dahil edildi. 400 kg kapasiteli IPSEN ısıl işlem ünitesi kuruldu. IATF 16949 ve ISO 17025 akreditasyon çalışmalarına başlandı.

2023

IATF 16949 ve ISO 17025 sertifikasyonu tamamlanacak. Yalın üretim kurulacak.

DEĞERLERİMİZ

MOTTOMUZ

Kurulduğumuz 2002 yılından beri durmaksızın, sürekli arge ve inovasyonla, teknolojinin önünde ilerleyerek, kalitesi ve katma değeri yüksek ürün ve hizmet elde etmeyi başarır hale geldik ve bu başarılara yenilerini eklemeye devam edeceğiz.

FUARLAR

EKİP

35 yıllık tecrübesi ile, kurumun faaliyet süresinin neredeyse 2 katından fazla deneyime sahip, her biri kendi alanında iyi eğitimli ve uzman olan olan BİRİKİM ailesi, kalite, üretim, satınalma, satış-pazarlama süreçlerini alışılagelmiş hizmet anlayışının ötesinde yönetmektedir.

İNSAN KAYNAKLARI

Birikim Cıvata ve Talaşlı İmalat olarak her alanda benimsediğimiz istikrar ve sürekliliği personel istihdamında da önemsiyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın bizimle, uzun yıllar aynı heves ve mutlulukla çalışmaları için gerekli tüm fiziksel ve psikolojik şartları oluşturmaya çalışıyoruz. Eşit koşullarda çalışan personellerin eşit haklara sahip olması, eğitim ve gelişimleri için gerekli yatırımların yapılması, şeffaflık, iş sağlığı ve güvenliğinin ön planda tutulması, şirket içi huzur ve asayişin sağlanması insan kaynakları politikamızı oluşturmaktadır. Görev dağılımında mesleki ve akademik yeterliliği ön planda tutuyoruz.

AR-GE

Ürün Hattında İnovatif Gelişmeler

Başarılı bir firma olarak nitelendirilebilmek için üretim teknolojileri ve müşteri taleplerinde proaktif olmak ve çağın ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Bu bağlamda, üretim hattımızda proje bazlı iyileştirme ve geliştirmeler yapıyoruz.
Yürüttüğümüz proje kapsamında yeni ürün ve ürün gamında inovatif geliştirmeler için gerekli olan teknolojik yatırımları yapıyoruz. Hedefimiz ilerleyen dönemlerde genç makine mühendislerine proje yapabilecekleri çalışma ortamları ve laboratuvarlar için olanaklar sunmak.

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.