01

01

ÜRETİM KAPASİTESİ

İşletmemiz cıvata ve temel saplama ankraj üretiminin yanı sıra CNC üretim hattı ile talebe özel çözümleri kolaylıkla ve titizlikle yapabilme yeteneğine sahiptir. Bu özellik, üretim hattında esnekliği ve çeşitliliği sağlar.Aynı zamanda elektro galvaniz kaplama ve fosfat kaplama tesisi ile gelen taleplere entegre çözüm sunabilmektedir. Cıvata üzerine uygulanması talep edilen tüm yüzey işlemleri standartlar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Yüzey koruma amaçlı tüm yüzey işlemleri müşteri talepleri doğrultusunda gerçekleştirilebilmektedir.

CıvatalarM10mm – M80mm (Max. 1.500mm)
Saplamalar - AnkrajlarM10mm - M110mm
CNC, Tornalanmış ve      Frezelenmiş ParçalarØ10 – Ø320 – L. max. 450mm
SomunlarM10mm-M130mm

02

02

HAMMADDE HAZIRLIK

Kabul işlemleri tamamlanmış olan hammaddelerin kesimi, ürünlerin teknik resimleri üzerinden hesaplanan uzunluklarda, yetişmiş personelimiz tarafından, sektörde kullanılan en son teknolojiye sahip kesme tezgahlarında istenilen nitelik ve hassasiyette yapılmaktadır.

03

03

SICAK DÖVME

Birikim, sahip olduğu malzeme ve bilgi birikimiyle sıcak dövme preslerinde M100  ve 1500 mm uzunluğa kadar değişik çap ve uzunluklarda civata dövebilmektedir.

Sıcak dövmede proses esnasında malzeme sıcaklıklarının anlık şekilde ölçülmesiyle prosesin yönetilmesi ve kalitesi yüksek ürünlerin üretilmesi sağlanmaktadır.

04

04

OVALAMA

Ovalama tezgahları, M130 çapa kadar civataları ve M130’a kadar istenilen boyda saplama ve ankrajları beklenen kalite ve hassasiyette üretmektedir.

Diş açma prosesinde kullanılan “Ovalama Valsleri” en son teknolojiyi kullanarak üretim yapan tedarikçilerden temin edilmektedir.

05

05

Talaşlı İmalat

Değişik tip ve çapta pim, burç vb. ürünlerin yanı sıra özel talaşlı imalat parçaları da cnc tegahlarında üretilmektedir. Talaşlı imalat bölümü kendi bünyesinde ürettiği ürünlerin yanı sıra katma değeri yüksek diğer bağlantı elemanlarının yapımı aşamasında önemli bir rol oynamaktadır.

 

06

06

Taşlama

Yüzey hassasiyeti istenen tüm bağlantı elemanlarının proses edildiği taşlama tezgahlarında 80 mm çap ve 300 mm ye kadar uzunluktaki ürünler üretilmektedir.

Taşlama prosesleri Ra0,02 hassasiyete kadar varan yüzey pürüzlülük kabiliyetine sahiptir.

 

07

07

Isıl İşlem

Isıl işlem, bağlantı elemanları ve talaşlı imalat parçaları, standart ya da isteğe bağlı mukavemet değerlerinin kazandırılması amacıyla ısıl işlem prosesine tabi tutulur. Islah, meneviş, sementasyon, nitrasyon, indüksiyon vb süreçlerin sıcaklık, zaman ve atmosfer kontrolleri otomatik olarak yapılmaktadır. Isıl işlem proseslerinde, standartların belirlemiş olduğu testler (ürün yüzey-çekirdek sertliği, çatlak kontrolü ve diş yüzeyi sertliği vb.) kalite kontrol personeli tarafından yapılır ve kayıt altına alır.
DIN 898-1, ASTM, EN 10209 standartlarına göre 4.6, 4.8, 5.6, 5.8, 6.8, 8.8, 10.9, 12.9, QT ısıl işlemleri yapılmaktadır.

 

08

08

BİRİKİM KAPLAMA

Yüzey işlem prosesleri, ürünün kullanım yeri ve amacına uygun olarak dekoratif veya fonksiyonel (korozyondan koruma, yağlama, sürtünme katsayısının azaltılması vb. ) amaçlı olarak yapılmaktadır. Elektro galvaniz kaplama işlemi, başta EN ISO 4042 ve DIN 50960 olmak üzere diğer tüm elektro galvaniz standartlarına (ASTM, BS, NF, OEM standartları vb.) uygun olarak yapılmaktadır.Yüzey işlem tesisinde fosfat dönüşüm kaplamaları da (mangan veya çinko fosfat) EN ISO 9717 ve diğer standartlara uygun olarak yapılmaktadır. Mangan veya çinko fosfat kaplaması sonrasında müşteri isteği doğrultusunda koruyucu yağlama veya sürtünme kuvveti azaltıcı film uygulaması yapılabilmektedir.Birikim Galvaniz tesisinde REACH tüzüğüne uygun ve IMDS girişi yapılmış kimyasallar kullanılmaktadır. Pasivasyon Cr+3 içeren (Hegzavalent Krom, Cr+6 içermeyen) kimyasallar ile yapılmaktadır. Hidrojen gevrekliği almak için kullanılan fırının sıcaklığı 4 noktadan sürekli ölçülerek fırın içi sıcaklığının homojenliği kontrol altında tutulmaktadır. Kırılganlığı alma ve test işlemleri DIN 50969, ISO 16573, ASTM F519 standartlarına uygun bir biçimde yapılmaktadır. Elektro galvaniz, sıcak daldırma galvaniz, geomet, QPQ, çinko-nikel kaplama müşterilerimize sunduğumuz kaplama türleri arasında yer almaktadır.

09

09

FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ SEKTÖRLER

- RÜZGAR ENERJİSİ
- OTOMOTİV TEDARİK ZİNCİRİ
- İNŞAAT ve ÇELİK KONSTRÜKSİYON, TÜNEL ve KÖPRÜ İNŞAATI
- VİNÇ  – TELEFERİK SİSTEMLERİ
- AĞIR SANAYİ, MAKİNA ve FABRİKA MÜHENDİSLİKLERİ
- MADEN SANAYİ, DEMİRYOLU SANAYİ
- HADDEHANELER
- BASINÇLI KAPLAR, VANA, BORU SANAYİ
- ÇİMENTO SANAYİ
- ENERJİ SANTRALLERİ
- PETROGAZ, PETROKİMYA, KİMYA SANAYİ
- DENİZ SANAYİ

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.