Civata Hangi Malzemeden Yapılır?

Civata hangi malzemeden yapılır? Civata, inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan malzemelerden biridir. Cıvata yapım malzemeleri de kullanılacak sektörün özelliklerine göre belirlenir. Genel olarak çelik malzemeden üretilen cıvata, günlük hayatta yapılan tadilat işlerinde dahi yaygın olarak tercih edilir.  

İtalyanca Giaveta sözcüğünden dilimize geçmiş olan cıvata, iki parçanın birleştirilmesine yarayan ekipmanlardır. Bir somun ve bir sıkma ünitesinden oluşan cıvata, delikli iki parçanın birleştirilmesinde kullanılır. Bunun için iki yüzeyin karşılıklı şekilde delinmesi gerekir. Delinen yüzey ahşap olabileceği gibi metal de olabilir. Cıvata yapım malzemeleri de kullanılan yüzeyin ne denli sağlam olmasına göre belirlenir.

Cıvata Nerelerde Kullanılır?

Cıvata yapım malzemeleri dikkate alınarak cıvata türlerinin birçok sektör alanında kullanıldığını görebilirsiniz. İnşaat sektörü başta olmak üzere, çelik kontrüksiyon, mobilya, otomotiv sektörü gibi birçok alanda cıvataların kullanıldığını görebilirsiniz.

Satın aldığınız ürünlerin özelliklerini dikkate alarak sektör faaliyetlerinizle uyumlu olup olmadığını göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu anlamda piyasada birçok farklı model cıvata türü ile karşılaşabilirsiniz. Havşa başlı cıvatalardan allen başlı cıvatalara kadar onlarca çeşit ürünü piyasadan temin edebilirsiniz. Cıvata fiyatları da seçilen ürünlerin özelliklerine göre değişir. Cıvata yapım malzemeleri dikkate alınarak uygun ürünleri sektör faaliyetlerinde kullanabilirsiniz.

Kimi durumlarda anahtar giremeyecek dar alanlar için cıvata ihtiyacınız doğabilir. Bu durumda alyan başlı cıvata türlerine yoğunlaşabilirsiniz. Bu ürünler, baş kısmında bulunan allen anahtar yarığı ile sıkılarak kullanılır. Bu sayede dar alanlarınız için cıvata görevini yürüten bir ekipmanı sağlıklı şekilde kullanmış olursunuz.  

Cıvata Çeşitleri Nelerdir?

Cıvata yapım malzemeleri, sektörün ihtiyaçlarına göre belirlenir. Bazı ürünlerde çelik oranı çok yüksektir. Söz konusu ürünler, özellikle sağlamlık gerektiren çelik konstrüksiyon gibi alanlarda sağlıklı bir kullanım elde etmenizi sağlar. Ahşap yüzeyleri birleştirmek için cıvata çeşitlerine ihtiyaç duyuyorsanız daha basit şekilde imal edilmiş ürünlere yoğunlaşabilirsiniz.

Cıvata yapım malzemelerini dikkate alarak sektör faaliyetlerinizle uyumlu olan ürünleri satın alabilirsiniz. Bunun için de ürün özelliklerini bilmeniz gerekir. Bilinçli bir araştırma ile ürünleri kolay şekilde seçebilirsiniz. Satın aldığınız ürünler ile iki yüzeyi sağlam şekilde birleştirebilirsiniz.

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.