Somunlu Vida Çeşitleri

Somunlu vida çeşitleri nelerdir? Somunlu vida, endüstriyel alanlarda ve inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan malzemelerden biridir. İki parçayı birleştirmek maksadıyla kullanılan ve metalden yapılan ürünler vida olarak isimlendirilir. İnşaat alanlarından yaygın olarak kullanıldığını gördüğümüz vidanın beton, tuğla ya da yapı malzemelerini birleştirmek maksadıyla kullanıldığına şahit olabiliriz. Somun imalatı yapan Birikim Cıvata, endüstriyel alanda tüm sektörlere özel üretim yapmaktadır.

Kullanıldığı yer ve kullanım maksadı göz önünde bulundurularak üretilen birçok vida çeşidi vardır. Somunlu vida da inşaat ve yapı alanında ihtiyaç duyulan amaçlar doğrultusunda üretilen malzemeler arasındadır. Dayanıklı yapısı nedeniyle yaygın bir kullanım alanına sahip olan bu ürünler somun özelliği sayesinde yüzeye daha iyi tutunur.

Bahse konu ürün kelebek somunlu vida olara da isimlendirilir. Bu ürünü vida ve civatanın birleşimi olarak da görebilirsiniz. Söz konusu özelliği sayesinde ürünün çok daha kullanışlı bir yapıya kavuştuğunu söyleyebiliriz.

Somunlu Vida Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda da kısmen değindiğimiz gibi somunlu vida daha çok inşaat alanlarında yapılan faaliyetlerde kullanılır. Bunun yanında ev ya da işyerlerinde yapılan klasik işlemlerde de söz konusu ürünün kullanıldığını görebilirsiniz.

Basit bir tornavida yardımıyla sıkılan vidanın somun özelliği nedeniyle uç kısmında bir de civata bulunur. Bu özelliği ile iki yüzeyi birbirine birleştirmek için bu ürün tercih edilir. Civatanın pratik özelliği vida ile birleştiğinde kullanım kolaylığının yanında dayanıklı yapısına da destek olmaktadır.

Somunlu vidanın yapı malzemeleri arasında vazgeçilmez ürünler arasında bulunduğunu söyleyebiliriz. Sıradan civata çeşitlerini belli yüzeylerde kullanmak için anahtar kullanımına ihtiyaç vardır. Fakat bir kısım yüzeylerde anahtar kullanımı sorun teşkil edebilir. Anahtarın kullanımının uygun olmadığı yüzeylerde somunlu vida tercih etmek çok daha uygun olabilir. Bu sayede vida, üst kısımdan sıkılarak pratik şekilde kullanılabilir.

Somunlu Vida Türleri Nelerdir?

Somunlu vida, kullanım amacına ve ürünlerin yapısına göre farklı çeşitlerde satışa sunulur. Bu kapsamda piyasada trapez vida, civata somun, trapez mil gibi ürün çeşitlerini görebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda uygun ürünleri satın alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Somunlu vida boyutları da ürünlerin çapına göre değişir. Kullanılacak alanın özelliklerine uygun şekilde uygun boyuttaki somunlu vidayı satın almanız gerekir. Inch olarak boyutlandırılan vidalar arasında ihtiyacınıza uygun olan ürünleri piyasadan temin edebilirsiniz.

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.