İmbus Civata Nedir?

İmbus cıvata nedir? Civata çeşitleri arasında önemli bir yere sahip olan ürünlerden biri de imbus civatadır. Kimi durumlarda civata başı, civatanın gireceği alana uygun değildir. Daha doğrusu somunun oturacağı zemin, somun anahtarının girmesi için uygun değildir. Yani alanın dar olmasından kaynaklı olarak anahtar kullanılamaz. İmbus civata da bu alanlar için üretilmiştir.

Bahse konu civatalar silindir başlı olup gömme anahtar bir sistemle kullanılır. Özel cıvata kullanımında, civata başının dışarıda kalmasını istemiyorsanız bu civata türünü kullanabilirsiniz. Bahse konu civata, imbus başlı civata olarak da adlandırılır.

Üzerinde allen baş bulunan civatalar, kimi sektör alanlarında allen başlı civata olarak da bilinir. Civata, vidalı olan sokete tam olarak oturtularak kullanılır. Civata, uygun ölçüdeki allen anahtar ile sıkılır. Pratik bir kullanım sağlayan civata, yaygın bir kullanım alanına da sahiptir. 

İmbus Civata Nerelerde Kullanılır?

İmbus civata, madencilik ve inşaat sektörü başta olmak üzere birçok alanda kullanılır. Özellikle inşaat sektöründeki çelik kontrüksiyon montaj işlemlerinde sıklıkla bu civataların kullanıldığını görebilirsiniz. İmbus başlı civatanın kullanımı çok kolay ve pratiktir. Ürünler standart olarak hazırlanmıştır. İmal edilmesi de son derece kolay olan bu ürünlerin dişleri metrik ve inch olarak ifade edilir. Yaptığınız faaliyetle uygun ölçülerdeki imbus civata ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Sektör faaliyetlerine göre imbus civata çeşitlerinin de farklılaştığını görebilirsiniz. Ürünlerden istediğiniz etkinin elde edilmesini istiyorsanız sektör alanınıza uygun yapıdaki civataları tercih etmeniz gerekir.

İmbus Civata Çeşitleri Nelerdir?

Yukarıda da kısmen değindiğimiz gibi piyasada çeşitli yapıda allen başlı civata bulunur. Bu kapsamda en çok kullanılan ve üretimi yapılan civata çeşitlerinin aşağıdaki ürünler olduğunu söyleyebiliriz.

·         Havşa başlı civata

·         İnce kafa civata

·         Bombebaş civata

·         Bombebaş pullu civata

·         Imbus sac vidası

·         Setiskur

·         Düz setiskur

·         Silindir setiskur

·         Sivri uçlu setiskur

·         Bilyalı ve alyenli setiskur

Yukarıdaki imbus civata çeşitleri ile sektör faaliyetlerinizin ihtiyaçlarına cevap bulabilirsiniz. Uygun ürünleri tercih ettiğinizde civatalardan maksimum verimi alabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte de ürünlerin etkinliğinin artarak devam edeceği düşünülmektedir.

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.