Fiberli Somun Nedir Ne İşe Yarar?

Fiberli somun, somun türleri arasında yaygın olarak tercih edilen ürünler arasındadır. Söz konusu ürün, dayanıklı yapısı ve gevşeme yapmama özelliği ile yapı alanlarında istenen verimin alınmasını sağlayan ürünler arasındadır. Yapı sektöründe ve yapılan işlerde karşılaşılan can sıkıcı sorunlardan biri de bağlantı elemanlarının gevşeme sorunudur. Kilit somunu olarak adlandırılan fiberli somun sayesinde bağlantılarda gevşeme sorunu oluşmaz. Yani ürünün kullanım amacı, standart somunun yeterli olmadığı durumlarda kendini gösterir.

Bahse konu ürünün kullanımı son derece pratik, uygulaması da kolaydır. İki parçalı bir yapıya sahip olan bu ürün birçok sektör alanında yaygın olarak kullanılır. İki parçanın kombine şekilde kullanılması sayesinde takoz etkisi doğarak gevşemenin de önüne geçilmiş olur. Takoz görevini, alt somunun dışbükey kısmında bulunan kayan bölüm yapar. Somunun çalışma mekanizması, çekicin takozu sıkıştırma mantığı ile aynıdır.

Fiberli Somun Kullanım Alanları Nerelerdir?

Fiber somun, başta sanayi alanları olmak üzere hemen her alanda kullanılabilir. Ürünün işlevsel yapısı sayesinde tüm sektörlerde kendine yer bulduğunu söyleyebiliriz.

İki parçanın birleştirilmesi için cıvata ve somun ürünlerine ihtiyaç duyulur. Söz konusu yüzeyler metal yüzeyler olabileceği gibi ahşap yapılar da olabilir. İki yüzey delinerek somun olan parça iki yüzeyi de kapsayacak şekilde karşıya geçirilir. Karşı taraftan ise cıvata sıkılarak somun ve cıvata buluşturulur.

Cıvatanın kullanımında gevşeme sorunu ortaya çıkabilir. Bu da malzeme yüzeyinde bir kısım sorunlara neden olabilir. Bu nedenle sanayi kollarında mümkün olduğu kadar gevşeme özelliği olmayan cıvata ve somun türlerine ihtiyaç duyulur. Fiberli somun, bu kapsamda sektör ihtiyaçlarını karşılayan ürünler arasındadır. Pratik şekilde kullanılması nedeniyle bu ürünlerin gün geçtikçe kullanım alanının da arttığını söyleyebiliriz.

Fiberli Somun Çeşitleri Nelerdir?   

Piyasada, kullanım amacına göre birçok fiberli somun çeşidinin satıldığını görebilirsiniz. Bu ürünler genel olarak ürün çapı ile satışa sunulur. Örneğin 4-6-8 mm çapa sahip olan fiberli somun çeşidini satın alabilirsiniz. Yüzey özelliklerini göz önünde bulundurarak arzu ettiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Diğer cıvata ve somun çeşitleri ile hemen hemen aynı fiyat aralığında satışa sunulan fiberli somun çeşitleri ile sektör faaliyetlerinde istediğiniz verimi elde edebilirsiniz.

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.